naglowek atrakcje
boszkowo

        Leży w południowo-zachodniej części Wielkopolski - 130 kilometrów od Wrocławia, 70 od    Poznania i Zielonej Góry. To miejscowość wypoczynkowa, do której warto zawitać planując wakacyjny    urlop. Znajduje się przy trasie kolejowej Leszno - Wolsztyn, położona jest nad Jeziorem Dominickim,    jednym z największych i najczystszych w tym regionie. Boszkowo otoczone jest lasami i jeziorami    Przemęckiego Parku Krajobrazowego, co stwarza idealne warunki do wypoczynku.

        Dla turystów odwiedzających Boszkowo stworzono wiele szlaków pieszych i rowerowych. Walory dla wędkarzy - Jezioro należy         do typu sielawowego. W zatoczce położonej w południowej części jeziora w okresie wiosennym znajdują się tarliska takich         gatunków ryb jak: płoć, wzdręga i lin. Tutaj też mają swoje miejsca do rozrodu leszcz i szczupak. Jezioro kryje też piękne okazy         okonia i węgorza.
rowery sciezka rowerowa     Od 1997 roku można korzystać ze ścieżki spacerowej       w znacznej części biegnącej brzegiem jezior Olejnickiego     i Radomierskiego. Na trasie zlokalizowanych jest 11     stanowisk z dobranymi tematycznie cytatami oraz     opisami 21 gatunków drzew i krzewów.
        Atrakcyjność ścieżki podnoszą tarasy widokowe: na Jeziorze Świętym oraz na Jeziorze Radomierskim, gdzie w połowie trasy         znajduje się w drewniany Wigwam umożliwiający odpoczynek strudzonym piechurom.
       Bliższe informacje i szczegóły o ścieżkach rowerowych w okolicy Boszkowa znajdziesz TUTAJ .
wyspa konwaliowa
        Szlak pieszy i rowerowy: Boszkowo - Wyspa Konwaliowa - Jezioro Święte - Boszkowo. Trasa liczy ok. 24 km w obie strony.                    Z Boszkowa przez "Bambry", końcem zatoki (k. Skrzypkowiaka) i droga do Olejnicy. Następnie szosa przez wieś i most do drogi w              kierunku północnym przy zachodnim brzegu jeziora do leśniczówki Perkowo. Stąd widok na Wyspę Konwaliową. W drodze                      powrotnej przez Olejnicę droga w kierunku zachodnim można dojść do rezerwatu Jezioro Święte. Powrót przez Olejnicę, Górsko               i Dominice.  
szlak mapa szlak konwaliowy
              Długość trasy: ok. 40 km. Rodzaj szlaku: wodny, kajakowy Trasa Szlaku Konwaliowego              J. Biale - J.Breńskie - J.Trzytoniowe - J. Wieleńskie - J.Oslonimskie - J. Górskie - J. Olejnickie      - J. Radomierskie ( Wyspa Konwaliowa ) - J. Przemeckie Duze - J. Wielkie - J. Dominickie -                J. Krzywce - J. Maszynek - J. Brzeznie - J. Lincjusz - J. Miałkie - J. Białe. Wędrówka wodnym      "Szlakiem Konwaliowym" trwa 2-3 dni. Pamiętaj wiec o odpowiednim przygotowaniu wyprawy.          Szlak prowadzi w całości przez Przemęcki Park Krajobrazowy, wodami 20 bardzo malowniczych jezior o dużych walorach krajoznawczych. Szlak jest łatwy, dostępny dla początkujących i nieuciążliwy.         Spływ proponujemy rozpocząć w Boszkowie z Jeziora Dominickiego, by następnie przez jeziora: Wielkie, Małe i Boszkowskie oraz Kanał Błotnicki osiągnąć Północne Jezioro Przemeckie. Stamtąd opływając Wyspę Konwaliową, dociera się do Wielenia. W tej miejscowości należy podjąć decyzję i albo skierować sie na północ do Poludniowego Kanału Obry (poprzez Kanał Kaszczorski), albo popłynąć na południe do Jeziora Lginsko (przez jeziora Białe i Miałkie oraz Starą Rzekę), albo też do Jeziora Brzeźnie lub Zapowiednik. Jak bowiem wspomniano wszystkie jeziora Parku sa powiązane ze sobą kanałami,      rowami lub innymi ciekami, co pozwala zwiedzać ten obszar również z kajaka.
papiernia
      Szlak pieszy i rowerowy: Do Papierni trasa liczy ok. 16 km w obie strony. Północno-wschodnim brzegiem Jeziora Dominickiego         i dalej drogą do Górska, gdzie warto zwiedzić galerię rzeźb ptaków p. M. Murka. Dwa atrakcyjne szlaki drogi powrotnej: a) z Górska do Miastka, a następnie drogą polną i leśną obok jezior: Lincjusz i Brzeźnie do leśniczówki Papiernia i dalej drogą leśną wzdłuż jezior Maszynek, Krzywce, Dominickiego do Boszkowa; b) z Górska do Olejnicy, a następnie piękną leśną drogą obok "Budy Jasia Proroka"   i zagrody Skrzypkowiaka przez osiedle "Bambry" do Boszkowa. Dla szczególnie wytrwałych jest propozycja, aby po dotarciu do leśniczówki Papiernia kontynuować podróż duktem leśnym w kierunku południowym i po przecięciu drogi powiatowej Włoszakowice - Wijewo dotrzeć po ok. 2 km do leśniczówki Mścigniew, nieopodal której znajduje się wigwam leśny (w sprawie warunków ewentualnego użytkowania Wigwamu dzwonić trzeba zawczasu do nadleśnictwa Włoszakowice). Wracać można drogą leśną i polną przez Włoszakowice i Ujazdowo. W tym wariancie trasa wydłuża się o ok. 14 km.